Tiskové zprávy

Aktuálně.cz po 12 letech: Volební rekord mobilní návštěvnosti, nové newslettery i zpravodajství v aplikaci Facebook Messenger

Velmi úspěšný volební maraton má za sebou zpravodajský web Aktuálně.cz, který oslaví ve středu 1. 11. 2017 již dvanácté narozeniny. Letošní volby přinesly pro první ryze on-linový deník v Česku hned několik zlomových zápisů.

V sobotu 21. října zaznamenalo Aktuálně.cz absolutní rekord v návštěvnosti z přenosných zařízení. Z mobilů a tabletů přišel na web dvojnásobek uživatelů oproti kterémukoli předchozímu dni v roce 2017. Přístupy z mobilních zařízení navíc tvořily polovinu všech návštěv. Takřka na trojnásobek běžného dne se dostala návštěvnost ze sociálních sítí a také z vyhledávačů.

Klíčovou roli při mapování dění kolem voleb plnilo videozpravodajství. Redakce Aktuálně.cz společně s redakcí DVTV nabídly sedm desítek rozhovorů, reportáží a dalších videí. V sobotu bylo možné sledovat souběžně hned čtyři živé videostreamy a následně také velkou povolební debatu s moderátorkou Danielou Drtinovou.

Obrovský zájem čtenářů a diváků o zpravodajství na Aktuálně.cz během voleb je pro mě důkazem toho, že kvalitní a nezávislou žurnalistiku hledají, a čas, který u nás sledováním volebního a povolebního dění strávili, je projevem důvěry. Ta nás zavazuje k tomu, abychom v takové práci pokračovali i nadále, uvedl ředitel redakcí mediálního domu Economia Vladimír Piskáček.

V rámci předvolebního servisu zaznamenala velký ohlas také volební kalkulačka. Využilo ji na půl milionu lidí. Aktuálně.cz rovněž nově nabízí možnost odebírat důležité zprávy prostřednictvím aplikace Facebook Messenger. Moderní podobu dostaly také pravidelné newslettery, které každý den pro čtenáře sestavují šéfeditoři Aktuálně.cz.

Zpravodajský server Aktuálně.cz vznikl 1. listopadu 2005. Za tu dobu nabídl mimo jiné 4,5 tisíce původních on-line přenosů. Již čtvrtým rokem také na Aktuálně.cz exkluzivně vysílá DVTV, zpravodajsko-publicistický projekt Daniely Drtinové a Martina Veselovského. Letos k nim přibyla i televizní moderátorka Emma Smetana. V září roku 2017 navštívilo Aktuálně.cz více než 2,7 milionu reálných uživatelů.