Tiskové zprávy

Anketa TOP ženy Česka spěje do finále

Economia a Hospodářské noviny, pořadatel ankety TOP ženy Česka, vyhlásí v pondělí 18. 1. 2016 výsledky 50 nejúspěšnějších žen českého byznysu a veřejné sféry. Slavnostní vyhlášení proběhne ve Foru Karlín.

V letošním ročníku bylo nominováno téměř 300 žen. Nominovat mohla jak veřejnost, tak i jednotlivé společnosti, ale také porotci. Do odborné poroty tentokrát zasedli mimo jiné headhunter Jan Bubeník, šéfka EY Magdalena Souček, ředitelka globálních zákaznických programů Hewlett-Packard Senta Čermáková, bývalá šéfka Vodafonu a zakladatelka mentoringového programu pro ženy Muriel Anton či člen představenstva ArcelorMittalu Jan Rafaj a další.

„I když je to už jedenáctý ročník, stále mě nepřestávají fascinovat příběhy úspěšných žen a jsem moc rád, že se o ně můžeme podělit s našimi čtenáři, “ řekl generální ředitel mediálního domu Economia Roman Latuske.

TOP ženy Česka představí také speciální magazín Hospodářských novin, jehož součástí budou rozhovory a články téměř
o stovce inspirativních žen z Česka i ze světa. Na 124 stranách najdete například rozhovor s technologickou ředitelkou společnosti Xerox Sophi Vandebroek, eurokomisařkou Věrou Jourovou nebo českou sportovní hvězdou Martinou Sáblíkovou. O své zkušenosti se podělila historicky první vítězka ankety TOP ženy Česka, bývalá ředitelka společnosti Oskar a spoluzakladatelka a ředitelka společnosti Tokii Karla Tolstoy. Odpovědi na otázky ohledně postavení žen hledali také dokumentaristka Olga Sommerová nebo ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová-Tominová. Magazín představí současné nadějné vědkyně a mapuje problematiku kvót na zastoupení žen ve vedení firem a postavení
na českých univerzitách.

Magazín TOP ženy Česka bude v prodeji od 19. 1. 2016 ve vybrané prodejní síti za cenu 89 Kč.