Tiskové zprávy

Do mediálního domu Economia přichází osa Dotyku

Významné osobnosti, které tvořily osu úspěšného digitálního týdeníku Dotyk, přicházejí do mediálního domu Economia. Táňa Králová, Naďa Kubalíková, Jan Štětka i Jirka Pšenička posílí Feature team, ve kterém v newsroomu Economia vznikají klíčové materiály pro Hospodářské noviny i týdeník Ekonom.

„Nejen proto, že je všechny osobně dlouhá léta znám a sleduji jejich profesní dráhu, jsem přesvědčen, že budou významnými posilami v našem úsilí o tvorbu co nejkvalitnější žurnalistiky. Jsem nadšený, že doplní náš newsroom, protože jsem si jist, že jejich příchod ocení i naši čtenáři,“ uvedl ředitel redakcí a člen představenstva Economia Vladimír Piskáček.

Táňa Králová je specialistkou na daňové otázky a problematiku evropských dotací. Honza Štětka přichází v roli velmi zkušeného reportéra i analytika specializujícího se na politické dění. Jeho přínos nejen v předvolebním období bude významný. Jirka Pšenička je velmi zkušený investigativní novinář s unikátním pohledem na společnost a se schopností upozorňovat na důležité dění. Naďa Kubalíková působila jako hlavní editorka jak v týdeníku Euro, tak Ekonom a poslední roky v Dotyku. Do newsroomu přichází editovat Panoramy, tedy důležité publicistické materiály, na kterých Hospodářské noviny hodně staví a stavět budou.