Tiskové zprávy

Filip Černý přichází do newsroomu Economie

Novinář a manažer Filip Černý nastupuje od 1. září do mediálního domu Economia. Stane se vedoucím multimediálního hubu – nově vznikajícího týmu v newsroomu Economie.  

Filip převezme odpovědnost za rozvoj tří velmi důležitých oblastí – sociálních médií, videoobsahu a digitální grafiky. Věřím, že jeho zkušenosti, erudice i nadšení pro vše nové nás posunou opět blíže ke čtenářům a divákům, uvedl člen představenstva a ředitel redakcí Economie Vladimír Piskáček.

Strategie práce se sociálními médii, video i digitální grafika spolu velmi úzce souvisí a jejich rozvoj bude pro nás jednou
z klíčových inovací pro nejbližší období. Proto jsme se rozhodli vytvořit multimediální hub a tyto aktivity koncentrovat,
dodal Piskáček.

V rámci integrovaného newsroomu vzniká obsah například pro Hospodářské noviny, IHNED.cz, Aktuálně.cz, týdeník Ekonom a řadu specializovaných digitálních i tištěných produktů. Newsroom se rovněž podílí na obsahu určeném primárně pro sociální média i na výrobě videí.

Filip Černý působil jako investigativní reportér v pořadu Reportéři ČT, byl hlavním editorem pořadu Události a Události, komentáře. Vedl redakce nových médií České televize a byl šéfredaktorem on-line zpravodajství ČT24. Získal řadu novinářských cen, například Novinářskou křepelku či televizní cenu Elsa. Vystudoval žurnalistiku a masovou komunikaci na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze.