Tiskové zprávy

Mediální dům Economia spustil pestrý volební servis

Živé streamy, analýzy, komentáře, průběžné výsledky i debaty jsou na programu mediálního domu Economia, který má připravený kontinuální volební servis napříč kanály.

Volební dění otevře živě vysílaná debata DVTV s moderátorem Martinem Veselovským, na kterou se diváci mohou těšit v pátek 20. 10. ve 13:00.

V sobotu 21. 10. budou situaci ve volebních štábech sledovat kamery Aktuálně.cz i DVTV. Redaktoři přinesou rozhovory s politickými lídry i reportáže ze zákulisí. V 16:00 odstartuje živé vysílání DVTV, které bude pokrývat dění vždy ve třech volebních štábech zároveň a nabídne divákům unikátní možnost výběru. Průvodci budou Martin Veselovský, Daniela Drtinová a Emma Smetana.

Celkové výsledky voleb a klíčové momenty shrne v přímém přenosu od 21:00 druhá velká debata Daniely Drtinové se šéfredaktorem týdeníku Respekt Erikem Taberym, se šéfem komentátorů Hospodářských novin Petrem Honzejkem, šéfredaktorem Alarmu Jaroslavem Fialou a komentátorem Lidových novin Petrem Kamberským.

Vedle speciálních videopřenosů zpravodajský server Aktuálně.cz spustil detailní on-line reportáže. Volbám se budou věnovat píšící redaktoři Aktuálně.cz a IHNED.cz. Čtenáři se mohou těšit na rychlý servis s průběžnými a konečnými výsledky, ale také na názory, analýzy komentátorů, fotogalerie a infografiky, které budou volby reflektovat ve větším detailu.

Součástí servisu pro čtenáře Aktuálně.cz je mimo jiné volební kalkulačka, kterou dosud vyplnilo 400 tisíc uživatelů, a také možnost odběru nejzásadnějších zpráv přes aplikaci Facebook Messenger (vyzkoušejte zde).

„Dříve než půjdou čtenáři k volebním urnám, doporučuji jim přečíst si dnešní speciální vydání Hospodářských novin, kde jsme pro čtenáře připravili 13 stran podstatných informací a názorů. Jaké jsou možné povolební koalice, jak mohou volby ovlivnit ekonomiku a zda se naše demokracie skutečně nachází v bodě zlomu,“ uvedl šéfredaktor Hospodářských novin Martin Jašminský.

Pondělní speciální vydání Hospodářských novin pak čtenářům nabídne podrobné analýzy výsledků voleb, scénáře dalšího vývoje a možné dopady na dosavadní ekonomickou situaci.

Sledujte volby živě na www.aktualne.cz/volby.